Čistenie, údržba a uskladnenie nafukovacej vírivky

Čistenie, údržba a uskladnenie nafukovacej vírivky

 

Čistenie, údržba a uskladnenie nafukovacej vírivky je jednoduché a zvládne to každý podľa video návodu v tomto článku. Kartušové filtre sa môžu upchať minerálnymi časticami alebo kalcifikátmi z tvrdej vody, čo môže viesť k zníženiu prietoku vody. Čistite filtre vo vírivke každé 2 až 3 dni čističom a prúdom vody. Dôkladne odstráňte všetky nečistoty v záhyboch filtra. Doporučujeme zakúpiť aj kvalitnú chémiu pre vírivky a tým predĺžiť životnosť jej častí.

 

Pred spustením vírivky do prevádzky

 

Najskôr si prečítajte návod na prevádzku nafukovacej vírivky a dodržujte tieto pravidlá.

  1. Umiestnenie vírivky: nafukovaciu vírivku uložte na 100% rovnú a hladkú plochu, aby nedošlo k deformácii a prasknutiu vírivky.
  2. Nafúknutie vírivky: Nepretlakujte vírivku! Nezabúdajte, že po napustení virivky, pri zvýšení teploty vody a okolia, počas používania sa zvýši tlak v stenách vírivky.
  3. Pravideľná údržba: dezinfekcia vody, čistenie a údržba obehového systému, ošetrenie povrchu vírivky pomocou špeciálnych prípravkov.
  4. Uskladnenie vírivky: je rovnako dôležité ako samotná prevádzka vírivky. Pred vypustením vody použite prípravok na vyčistenie obehového systému Čistič vírivky Spa Purge alebo H2O SPA CLEANER. Vypustite vodu, vyčistite všetky povrchy vírivky a vysušte dôkladne nafukovací skelet a odstráňte prebytočnú vodu z motora vírivky. Následne úložte na suché a temperované miesto.

     


 

 

Pravidelná kontrola a údržba

 

Základom pre správne fungovanie vírivky je dodržiavanie niekoľkých pravidiel a vhodne zvolené prípravky na úpravu vody. Najskôr si prečítajte návod na presné dávkovanie prípravkov na údržbu vody. 

  1. Zmerať pH vody: zmeriate ho testerom, ktorý býva súčasťou balíčkov pre údržbu vírivky, alebo ho zakúpite aj samostatne. 
  2. Upraviť pH vody: pomocou prípravkov na zvýšenie, alebo zníženie pH docielite požadované pH podľa návodu.
  3. Dezinfikovať: dezinfekčný prípravok je potrebné použiť, aby sa vo vírivke nemnožili sa baktérie.
  4. Skontrolovať pH: po dezinfekcii opäť skontrolujte pH, či je na správnej hodnote 6,8 - 7,2 
  5. Vyčistiť filter: kartušový filter vytiahnite, skontrolujte a vyčistite. Stačí pod prúdom teplej vody, pri používaní vírivky ideálne každý deň. 
  6. Vyčistiť technológiu: pri výmene vody vo vírivke odstraňte nečistoty usadené v obehovom systéme pomocou špeciálnych prípravkov na údržbu vírivky.

Stanovené kroky je potrebné opakovať pravidelne.